اتوبار

اتوبار یاسا

حتما شماهم تا به حال به تفاوت اتوبار و باربری واقف شده اید و می دانید افراد این دو عبارت را در معانی مختلفی به کار می برند. در این نوشته، به طور دقیق و تخصصی بررسی خواهیم کرد که اتوبار و باربری چه تفاوت هایی دارند. در انتهای نوشته نیز، سری خواهیم زد به ویژگی های منحصر به فرد اتوبار و باربری یاسا. در صورتی که قصد جابجایی و حمل بار دارید یا اینکه به زودی در شرف یک اثاث کشی هستید، مطالعه سطرهای پیش رو می تواند مفید به فایده باشد. با ما همراه باشید.

 

مقدمه؛ تفاوت باربری و اتوبار

اتوبار و باربری باهم تفاوت دارند. ما این دو مفهوم را به شکل زیر در دو بخش مجزا تشریح ساخته ایم:
• باربری شرکت یا مجموعه ای است که باری را از مبدا دریافت و به مقصد تحویل می دهد. به معنی دقیق تر، کار باربری محدود به جابجایی است و دخل و تصرفی در سایر جنبه های انتقال نخواهد داشت. در نتیجه، زمانی که اثاث کشی دارید، متقاضی خدمات باربری نیستید، اما زمانی که مثلا می خواهید باری را از غرب تهران به شهرستان ارسال کنید و بسته بندی از پیش انجام گرفته است، خدمات مد نظر شما باربری است؛
 اتوبار اما مجموعه خدماتی است که منجر به جابجایی و حمل بار می شود. یعنی کارشناسی، مشاوره، بسته بندی، بارگیری، حمل، تخلیه و چیدمان همه زیرمجموعه اتوبار هستند و زمانی که متقاضی خدمات اینچنینی باشید، در واقع به اتوبار و خدمات جانبی آن نیاز دارید.

چرا اتوبار مهم است؟

اهمیت اتوبار از اهمیت کالا و بارهای امروزی ناشی می شود. گاهی یک قطعه کوچک و ظریف تا میلیون ها تومان ارزش دارد و نمی توان آن را بدون درنظر گرفته نکات ایمنی به مقصدی ارسال کرد. به طور مشابه، در بسیاری موارد کالاهایی وجود دارند که از ابعاد و شکل عادی خارج هستند و ارسال آن ها نیاز به تدابیر ویژه دارد (مثلا می توانید یک یخچال ساید را در نظر بگیرید).

چگونه اتوباری با کیفیت انتخاب کنیم؟

انتخاب اتوبار مجموعه ای از ویژگی ها و مولفه های تاثیرگذار را در دل خود دارد و اگر متقاضی یک سرویس بی عیب و نقص هستید، باید پیش از سفارش، مجموعه ای از موارد را به خاطر داشته باشید:
• آیا اتوبار مد نظر از نیروهای آموزش دیده و متخصص استفاده می کند یا به در اختیار داشتن کارگران ساده اکتفا کرده است؟ (انتقال سالم و سلامت بار به تجربه و تعهد نیاز دارد. به عنوان مثال اگر بخواهید یک پیانو را در طبقه چهارم آپارتمان قرار دهید دوست دارید ساز خود را در دستان کارگرانی قرار دهید که پیش از این تجربه مشابه را داشته اند یا برای اولین بار در این شرایط قرار می گیرند؟)؛
• اتوبار مورد بحث برای کار خود ضمانت کتبی حسن انجام کار ارائه می دهد؟ (بدون در اختیار داشتن ضمانت کتبی در صورت بروز مشکل پیگیری امور کمی سخت و زمان بر خواهد بود)؛
• آیا امکان دریافت بیمه نامه معتبر باربری فراهم است؟ (زمانی که ارزش بار بالا باشد یا شرایط مخصوص حمل را بطلبد، توصیه می شود از بیمه استفاده شود)؛
• یکی از مهم ترین ویژگی هایی که عیار اتوبار را مشخص می کند، گستردگی ارائه خدمات است. در صورتی که برای حجم بار، جرم بار و نوع بار محدودیتی وجود نداشته باشد، می توان روی آن اتوبار حساب باز کرد.

انواع اتوبار

اتوبارها در کلی ترین حالت ممکن به دو دسته تقسیم می شوند:
• اتوبارهای شهری؛
• اتوبارهای برون شهری.
حال هرکدام از دسته بندی های بالا بر اساس مناطق تحت پوشش اتوبار درجه بندی های مختلفی خواهند داشت. به عنوان مثال یک اتوبار شهری که در تهران فعالیت می کند، می تواند معطوف به یک قسمت از تهران، مثلا شرق باشد. یا در قسمت اتوبارهای برون شهری، یک اتوبار می تواند روی شهرهای مشهد، اصفهان و شیراز تمرکز کند.

 

وجه تمایز اتوبارها

گاهی اتوبارها ویژگی هایی را ارائه می دهند که آن ها را از شرکت های مشابه متمایز می سازد. به عنوان مثال یک شرکت می تواند به شما نشان دهد که در امر بسته بندی وسایل ماهر است و می تواند وسایل را طوری در جعبه قرار داده و بارگیری کند که در مسیر حمل هیچگونه تخریبی متوجه آن ها نشود.
به طور مشابه، اتوباری دیگر می تواند در چیدمان خبره شده باشد و کار را به شکلی ارائه دهد که اثاث کشی شبیه به تعویض خانه به نظر نرسد (طوری بار را در محیط جدید قرار دهد که گویی اصلا تغییر فضا صورت نگرفته است).

چه اتوباری را انتخاب کنیم؟

توصیه ما این است که ابتدا با یک متخصص در این حوزه تماس بگیرید (توجه داشته باشید که ما در باربری و اتوبار یاسا به شما مشاوره رایگان می دهیم). سپس نیازها و نگرانی های خود را او درمیان گذاشته و بهترین توصیه را دریافت کنید. در گام آخر، سراغ آن اتوباری بروید که بیشترین هماهنگی را با خواسته های شما دارد.

 

اتوبار یاسا چگونه مجموعه ای است؟

در صورتی که با سایر مقالات این سایت آشنا شده باشید به خوبی از ویژگی های منحصر به فرد اتوبار یاسا اطلاع دارید. اما در این قسمت به عنوان حسن ختام، به مهم ترین ویژگی های اتوبار و باربری یاسا اشاره می کنیم:
 اتوبار یاسا کار حمل بار را به صورت تخصصی انجام می دهد (شما با یک تماس، مشاوره، بسته بندی، بارگیری، حمل، تخلیه و چیدمان نهایی بار را دریافت می کنید)؛
• مناطق تحت پوشش اتوبار و باربری یاسا گسترده است (از تمامی مناطق تهران به تمامی شهرستان ها)؛
• باربری و اتوبار یاسا هیچگونه محدودیتی درباره دریافت سفارش ندارد. نه حجم، نه جرم و نه هیچ المان دیگری محدودیتی به وجود نخواهد آورد؛
• تجربه چندین ساله یاسا به عنوان باربری و اتوبار سبب به وجود آمدن نوعی نظم مشخص در ارائه خدمات بار بری شده است که از مشکلات ناخواسته ممانعت به عمل می آورد؛
• ارائه ضمانت کتبی حسن انجام کار ویژگی منحصر به فردی است که کمتر اتوباری حاضر به ارائه عملی آن می شود؛
• اتوبار یاسا آماده ارائه بیمه نامه معتبر برای بار شماست.
با این تفاسیر، خوشحال می شویم اگر با تماس گرفته و سوالات خود را در میان بگذارید. به خاطر داشته باشید که بدون تعطیلی در بیست و چهارساعت شبانه روز آماده ارائه سرویس هستیم.