بسته بندی با کارتون مقاوم و چندلایه

بسته بندی کالا با کارتون های مقاوم و چندلایه

حمل و جابجایی بار با بسته بندی کالا آغاز می شود. به هراندازه که بسته بندی کیفیت بالاتری داشته باشد، مجموعه روند باربری با استانداردهای بالاتری صورت می پذیرد. در نتیجه، باربری و اتوبار یاسا سعی کرده اند بسته بندی کالا با کارتون های مقاوم و چندلایه را به عنوان یک اولویت در مجموعه خدمات خود بگنجانند و از این طریق، کیفیت کلی کار خود را ارتقا دهند. در این نوشته، کمی دقیق تر به بسته بندی کالا با کارتون های مقاوم و چند لایه می پردازیم و سعی می کنیم جنبه های فنی و تکنیکی کار را معرفی کنیم.

بسته بندی با کارتون مقاوم و چندلایه

مراحل بسته بندی کالا با کارتون های مقاوم و چندلایه

بسته بندی کالا به عنوان اولین گام حمل و جابجایی بار خود از دو قسمت تشکیل می شود:
• بهره گیری از پلاستیک های حباب دار یا روزنامه و غیره به منظور جلوگیری از سایش و ضرب خوردن اشیا؛
• قراردادن بار در کارتون های مقاوم و چند لایه برای بارگیری و حمل نهایی.
این دو اقدام درست به یک اندازه اهمیت دارند، اما از آن جا که موضوع بحث این قسمت کارتون است، تمرکز خود را روی همین قسمت قرار می دهیم.

اهمیت بسته بندی کالا با کارتون های مقاوم و چندلایه

در حین عملیات بارگیری و پروسه حمل، بار تحت فشار و ضربه های ناخواسته قرار می گیرد. در صورتی که تدبیری برای ضربه گیری اندیشیده نشده باشد، به طور حتم بار صدمه خواهد دید. علاوه بر این، اگر ماشین مورد استفاده به منظور حمل مسقف نباشد، در بارش های پیش بینی نشده، آب به درون بسته بندی ها رسوخ کرده و آن ها را با مشکلات عدیده ای مواجه می سازد.
سخن آخر اینکه، حمل و جابجایی بار بدون استفاده از کارتون های مقاوم چند لایه، ریسک بالایی خواهد داشت.

بسته بندی بار با کارتون مقاوم و چندلایه

نکات فنی درباره بسته بندی کالا با کارتون های مقاوم و چندلایه

پس از در نظرگرفتن نکات مطرح شده در بالا، باید به این مساله اشاره کرد که صرف حضور و به کارگیری کارتون های مقاوم، کیفیت بسته بندی بار را ارتقا نمی دهد. به بیان دقیق، مهم است که فردی متخصص و باتجربه، بار را درون کارتون بچیند و درنهایت بسته بندی را انجام دهد. حال در بندهای زیر، به نکات فنی بسته بندی های مذکور می پردازیم.
• بسته بندی بار کاری است تخصصی، اگر در مرحله پیچیدن کالا در پلاستیک حباب دار یا روزنامه اشتباهی روی دهد، از بسته بندی کارتونی تا حمل و تخلیه بار، همگی تحت تاثیر قرار می گیرند؛
• فارغ از تجربه و تخصص اپراتوری که بسته بندی را به عهده دارد، جنس کارتون ها، پلاستیک ها و سایر تجهیزات اهمیت دارند. هرچه محصول با کیفیت تری انتخاب شود نتیجه بهتر خواهد بود؛

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با باربری